تیپ شخصیتی ENFJ

قهرمان

رهبران کاریزماتیک و الهام‌بخش، قادر هستند شنوندگان خود را هیپنوتیزم کنند.

افراد این تیپ شخصیتی حدود دو درصد از جمعیت جهان را تشکیل داده اند . این افراد سرشار از عشق و شور  و مهربانی هستند. علاقه و محبت این افراد به دیگران واقعی و بیش از حد می باشد. که این خود به نوعی نقص شخصیتی محسوب می شود زیرا این افراد را نسبت به دامهای دیگران بی نهایت آسیب پذیر می کند. برونگرایی و قدرت بالای برقراری ارتباط این تیپ شخصیتی باعث بالا بودن مهارت متقاعد کنندگی این افراد می باشد.

نقاط ضعف وقوت تیپ شخصیت ENFJ

از نقاط قوت این تیپ شخصیتی داشتن دید کلی نگر و در نتیجه قدرت بالای رهبری می باشد. افراد این تیپ شخصیتی افرادی با مهارت بالا در برقراری ارتباط موفق هستند، تعهد بالا درباره کاری که متعهد انجام آن شده اند، تمایل بسیار زیاد برای رسیدن به هدف ودارای اعتماد به نفس بالا می باشند.

ار نقاط ضعف این افراد هم می توان به عدم تحمل افراد ناکارآمد، عدم علاقه به کار در شرایط مسابقه و رقابتی، تمایل به تصمیم گیریهای عجولانه، اهمیت دادن بی نهایت به ارزشهای شخصی و عدم ارتباط با محیط و اشخاصی که با ارزشهای آنها ناسازگارند اشاره نمود.

با توجه به توضیحاتی که داده شد شغلهایی که به این افراد توصیه می گردد با توجه به توانایی بالا در ارتباطات میتوان به کارشناس ارتباطات، سیاستمدار، نویسنده اشاره نمود. مشاور و روانشناسی و مشاغل گروه مشاوره، دبیری، کتابداری و مشاغل گروه آموزش، متخصص تغذیه و مشاغل گروه بهداشت، بازاریاب و مدیر رستوران یا آژانس مسافرتی و مشاغل گروه بازرگانی می باشد.

مسیر مناسب برای رضایت مندی شغلی تیپ شخصیتی ENFJ

این افراد زمانی از شغل خود لذت می برند که بتوانند با دیگران رابطه خوبی برقرار کنند، بتوانند با افرادی که با ارزشهای آنهاهمسو هستند همکار باشند، فعالیت شغلی در محیطی عاری از رقابت ولی چالش برانگیز انجام گیرد. فرصت یافتن راه حل های خلاقانه خود را داشته باشد، مسئولیتها در محل کار مشخص باشدو آنها بتوانند برای رسیدن به بهترین نتیجه در راستای آن مسئولیتها تلاش کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *