تیپ شخصیتی ENFP

پیکارگر

روح‌های آزاد مشتاق، خلاق و خوش‌مشرب که همیشه می‌توانند دلیلی برای لبخند پیدا کنند

تست شخصیت شناسی مایرز –بیگز  یکی از معتبر ترین تست های شخصیت شناسی در بین روانشاناسان سرتاسر دنیا می باشد. به این تست MBTI نیز گفته می شود و طی آن ۱۶ تیپ شخصیتی وجود دارد که یکی از آنها حتما به شخصیت شما می خورد. یکی از تیپهای شخصیتی که شما می توانید در تست MBTI پیدا کنید تیپ شخصیتی ENFP می باشد.  افراد این تیپ همگی مشتاق، خلاق، جذاب، پر انرژی، کاریزماتیک می باشندو تقریبا ۷ در صد افراد گیتی درای این تیپ شخصیتی می باشند. در ادامه درباره ویژگی‌های رفتاری و خصوصیات شخصیتی تیپ شخصیتی ENFP می‌خوانید.

ویژگی‌های کلیدی تیپ شخصیتی ENFP

این افراد مهارت فوق العاده در برقراری ارتباطی دارند. ابن افراد بخوبی احساسات دیگران را درک می کنند و واقعا به دیگران اهمیت می دهند.علاوه بر هم نوع دوستی شخصیتی کاریزماتیک دارند و با توجه به این دو موضوع رهبران بزرگی میتوانند بشوند. این افراد اصلا طرفدار روزمرگی نیستند و معمولا اهل  رویاپردازی هستند. این تیپ افرادی انعطاف پذیر، خودجوشو خوشبین هستند و این افراد دوستدارند گزینه های موجود را باز نگه دارند.

نقاط قوت  این افراد

نقاط قوت  این افراد به طور کلی به شرح زیر می باشند.

این افراد به امکانات و احتمالات توجه خاصی دارند، ملاحظه کار هستند. بسیار کنجکاوند و از قوه تصور و تخیل بالایی برخوردارند. افرادی معاشرتی، خوشبین، خوشرو، شاداب، دارای روحیه ای تغییر پذیر می باشند.

این افراد گاه انتخابهای بد می کنند. بیش از حد با مسائل سر و کله می زنند. اغلب مواقع نوشتن مراحلی که باید طی کنند به آرامش آنها کمک می کند.از قبل برنامه ریزی نمی کنند. علاقه چندانی به جزئیات ندارند. اشخاصی بی قرار هستند و پرداختن به جزئیات آنها را اذیت می کند.کار کردن به تنهایی را دوست ندارندو برای این تیپ در صورت کارکردن گروهی نتایج بمراتب بهتری می گیرند.

این افراد در ارتباط با دیگرانپیوسته در اندیشه محبت می باشند، برایشان شرایط دیگران مهم است، همیشه عاشق هستند، جذاب می باشند وبلافاصله با دیگران ارتباط برقرار می کنند.  با دیگران به گرمی برخورد می کنند.

نقاط ضعف این افراد

از نقاط قوت وضعف این افراد در زمینه کاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این افراد ریسک پذیرند.. دید کلی دارند و می توانند شرایط راتغییر بدهند.سازگار هستند و به اندیشیدن خارج از چارچوب ها تمایل شدیدی دارند. این تیپ شخصیتی افرادی هستند که دارای علاقه زیاد و توان بالایی در یادگیری می باشند.

عدم تمایل به کارهای تکراری و روشهای سنتی، نداشتن نظم و ترتیب، عدم تحمل افراد غیر خلاق و غیر منعطف از نقاط ضعف این تیپ شخصیتی می باشد

رضایت شغلی

 

برای اینکه یک  ENFP رضایت شغلی داشته باشد باید با گروه درباره ایده ها و محصولات جدید کار نماید و کارهای چالش برانگیز و کلی بدون جزئیات  را دوست دارد. اگر در محیطی آرام و با حداقل تنش در یک گروه منعطف پذیر کار کند بهترین نتیجه ها از وی بدست می آید.

 مشاغل مناسب

 

مشاغل مناسب برای افراد این تیپ میتوان به کارهایی که منعطف پذیر است ولی به دیگران مرتبط است، اشاره کرد. روزنامه نگاری، کارگردانی، بازیگری، آهنگسازی، نقاشی، طراح از جمله شغلهایی هستند که مناسب این گروه هستند.

با توجه به علاقه این گروه به تفکر طولانی مدت و علاقه به تاثیر گذاشتن روی دیگران کارهایی مانند کارشناس روابط عمومی ، تبلیغات، معلمی، مشاوری، متخصص تغیه و کفتاردرمانی توصیه می شوند.

کارفرما بودن در خون این افراد می باشند بنابراین شغل هایی مانند مدیریت هتل و رستوران همچنین مدیریت پروژه و روابط مشتریان برای این افراد مناسب می باشند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *