تیپ شخصیتی ESFJ

سفیر

افرادی فوق‌العاده مراعاتگر، اجتماعی و محبوب، همیشه مشتاق کمک کردن هستند

این گونه افراد شخصیت های اجتماعی وخواستار به روز ماندن هستند که از تیپ های شخصیتی رایج در بین انسان ها هستند که تقریبا ۱۲ درصد جمعیت را شامل می شوند. این اشخاص افرادی مهربان، نوع دوست، دارای انرژی زیاد برای کار کردن، معاشرتی، عاشق کمک کردن به دیگران، مسئولیت پذیر، واقع بین، خونگرم، برای کسب حسن شهرت تلاش می کنند و میل شدیدی برای راضی کردن اشخاص دیگر دارند.

نقاط ضعف و قوت تیپ شخصیتی ESFJ

قاطعیت، احساس مسئولیت بالا، مهارت در مدیریت، واقع بین و آرمان گرایی از نقاط قوت این اشخاص می باشد. عدم انعطاف پذیری، مخالفت با انتقادات،عجول بودن، توجه زیاد به احساسات دیگران، در تلاش برای کسب رضایت دیگران گاه دستور می دهند و به زور متوسل می گردند. از دیگر نقاط ضعف این تیپ توجه داشتن بیش از حد به جزییات و نداشتن جامع نگری می توان نام برد.

افراد این تیپ شخصیتی از اینکه مهارتهای اولیه را به دیگران بخصوص جوانان آموزش دهند و یا از کمک به دیگران برای غلبه بر مشکلات لذت می برند.  تجارت و کارهای خدماتی به این افراد اجازه می دهند که تا با اشخاص متفاوت و گوناگون ملاقات کرده  و به آنها برای رسیدن به هدفشان کمک می کنند تا در زندگیشان از استرس کمتری برخوردار باشند . با توجه به این صحبتها شغلهایی مانند معلم وشغلهای گروه آموزشی، پزشکی  و شغلهای گروه مراقبتهای سلامت، مشاور و شغلهای گروه خدمات اجتماعی و مشاوره،  مسئول فروش و شغلهای تجاری، مهمانداری و سایر شغلهای گروه خدمات، شغلهایی می باشند که به این افراد توصیه می گردند.

مسیر مناسب برای رضایت مندی شغلی تیپ شخصیتی ESFJ

با توجه به اینکه این تیپ شخصیتی علاقه مند به بخشندگی می باشند و از ایجاد نظم لذت می برند  لذا این افراد باید به دنبال کاری بگردند که بتوانند به مردم کمک کنند و همچنین از قدرت مدیریت خود برای کنترل اوضاع استفاده کنند.

این افراد برای لذت بردن از شغل خود نیاز به مسائلی از قبیل امکان ایجاد روابط صمیمی با دیگران داشته باشند، امکان اعمال کنترل و تصمیم گیری داشته باشند، معیارهای کار مشخص باشد و در نهایت فرصت کافی برای تبادل نظر با دیگران داشته باشند، دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *