با کودکانی که به مدرسه نمی روند چیکار کنیم ؟

مرکز مشاوره بیات

 با نزدیک شدن به ماه مهر مهم ترین موضوعی که به ذهنمان می‌ رسد، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ ها می باشد. رفتن به مدرسه شاید برای اکثر دانش آموزان یک امر عادی و حل شده باشد. اما برای خانواده‌ هایی که  فرزندشان برای اولین بار قرار است ، در مدارس حاضر شوند گاها مشکلات اساسی به وجود می‌آورد. خیلی از بچه‌ها نمی‌ توانند با این موضوع که قرار است، نیمی از روز را از محیط خانه و یا فاصله از پدر و مادر، کنار بیایند. در چنین مواردی بچه‌ ها برای رفتن به مدرسه بهانه‌ جویی کرده و والدین خود را به دردسر می‌ اندازند.

نکاتی که می تواند به شما کمک کند :

مرکز مشاوره بیات در شیراز

۱_ از خانه، تمرین جدایی رو شروع کنید :

قبل از رفتن کودکتان به مدرسه، تمرینات جدایی را آغاز کنید. برای انجام این کار می‌توانید کودکتان را برای چند ساعت از روز به پدربزرگ و یا مادر بزرگ خود بسپارید و به مرور زمان به این زمان اضافه کنید.

۲_ برای کودکان خود دوست همکلاسی پیدا کنید :

سعی کنید از همسایه‌ ها یا مدیریت مدرسه کودک خود، درباره کودکانی که قرار هستند همکلاسی فرزندتان شوند آمار بگیرید. شما قبل از شروع مدرسه می‌ توانید این کار را بکنید. شاید کودکانی که در دوران پیش دبستانی با فرزند شما هم کلاسی بودند، در دبستان نیز با او همکلاس شوند.

۳_ برنامه خواب کودکتان را تنظیم کنید :

بسیاری از کودکان با توجه به روز های گرم و طولانی فصل تابستان، بعد از ظهرها به خواب می‌روند. شما قبل از شروع مدارس باید خواب فرزند خود را برای زمان مدارس تنظیم کنید.

۴_ آماده کردن وسایل پیش از خواب :

به فرزند خود آموزش دهید تا شب‌ ها قبل از این که به خواب برود وسایل مدرسه خود را مثل: لباس، کوله پشتی، لوازم مدرسه، مواد غذایی را آماده کند. این گونه تمرین‌ ها، آن ها را برای رفتن به مدرسه آماده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *