چربی بدن شما را افسرده می‌کند !

مطالعه‌ای جدید نشان داده که چگونه اسیدهای چرب می‌توانند وارد مغز شده و مسیرهای سیگنال‌ دهی را مختل کرده و منجر به افسردگی شوند. این مطالعه‌ی جدید و جذاب که توسط دانشمندان دانشگاه گلاسکو انجام شده، نشان می‌دهد که ارتباط مستقیمی بین رژیم غذایی دارای چربی بالا و ابتلا به افسردگی وجود دارد.

مرکز مشاوره بیات

تحقیق جدید نشان داده که برخی از چربی‌ های خاص رژیم غذایی می‌توانند وارد مغز شده، مسیرهای مشخص سیگنال‌ دهی را در هیپوتالاموس مختل کرده و سبب بروز علائم افسردگی شوند. البته مدت‌ها است که دانشمندان ارتباط قوی بین چاقی و افسردگی را کشف کرده‌اند، اما به‌ نظر می‌ رسید که چاقی و افسردگی از طریق ارتباطات روانی به هم پیوند خورده‌اند؛ لکن، مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد که این ارتباط ممکن است توسط مکانیزم‌ های بیولوژیکی پایه‌ ریزی شده باشد.

دانشمندان مدت‌ها است که دریافته‌ اند بیماران چاق مبتلا به افسردگی کمتر از بیماران لاغر، به درمان‌های ضد افسردگی پاسخ می‌دهند. این مطالعه یک فرضیه جالب را مطرح می‌کند که نشان می‌دهد یک نسل جدید از داروهای ضد افسردگی می‌توانند به‌طور خاص این مکانیزم عصبی را هدف قرار داده و یک داروی موثر را برای افرادی که از چاقی یا اضافه وزن رنج می‌برند، ارائه نمایند.

بایلی می‌گوید: «بیشتر ما انسان‌ها از مواد غذایی پُرچرب استفاده می‌کنیم، زیرا واقعاً خوشمزه هستند، با این حال، در بلند مدت مصرف این غذاها احتمالاً موجب بروز نشانه‌های منفی در خلق و خوی ما می‌شوند. در واقع اگر ما در زندگی‌مان احساس کمبود داشته باشیم، می‌خواهیم با خوردن غذاهای چرب احساس خوبی پیدا کنیم و سپس این غذاها باعث می‌شوند، احساسات منفی در درون‌مان به‌وجود آید.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *