اختلال عملکرد جنسی

اختلال عملکرد جنسی مشاوره در شیراز

اختلالات عملکرد جنسی

اختلال عملکرد جنسی چیست؟ اختلال جنسی به یک مشکل در طی هر مرحله از چرخه پاسخ جنسی اشاره می کند که مانع تجربه رضایت از فعالیت جنسی می شود. تمایل و تحریک هر دو قسمت از مرحله هیجان واکنش جنسی است. در حالی که تحقیقات نشان می دهد که اختلال عملکرد جنسی مشترک است (۴۳ درصد از زنان و ۳۱ درصد مردان دچار مشکل این می شوند)، این موضوعی است که بسیاری از مردم برای بحث در مورد آن دچار تردید هستند. از آنجا که گزینه های درمان در دسترس هستند، مهم است که نگرانی های خود را با شریک و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود به اشتراک بگذارید.

انواع اختلالات جنسی چیست؟ اختلال عملکرد جنسی به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شود:

  1. اختلالات میل جنسی
  2. عدم تمایل جنسی یا علاقه به رابطه جنسی
  3. عدم توانایی فیزیکی در طول فعالیت جنسی اختلالات ارگاسم
  4. اختلالات درد در هنگام مقاربت

چه کسانی با اختلال عملکرد جنسی مواجه می شوند؟

اختلال جنسی در هر سنی ممکن است بروز کند، هر چند که در کسانی که بیش از ۴۰ سال دارند بیشتر است، زیرا اغلب به کاهش سلامت مرتبط با پیری مربوط است.

علائم اختلال عملکرد جنسی چیست؟

  • اختلال نعوظ

  • انزال عقب مانده

  • انزال زودرس

  • عدم علاقه جنسی

  • ناتوانی در تحریک شدن

  • درد با مقاربت

چه چیزی باعث اختلال عملکرد جنسی می شود؟
علل فیزیکی – بسیاری از شرایط فیزیکی و / یا پزشکی می تواند مشکلات جنسی را ایجاد کند. این شرایط شامل بیماری دیابت، قلب و عروق (رگ خونی)، اختلالات عصبی، عدم تعادل هورمونی، بیماری های مزمن مانند نارسایی کلیه یا کبد و سوء مصرف مواداست. علاوه بر این، عوارض جانبی برخی از داروها، از جمله داروهای ضد افسردگی، می تواند بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد.

علل روانشناختی این مسئله چیست؟

این  شامل استرس و اضطراب مرتبط با کار، نگرانی در مورد عملکرد جنسی، مشکلات زناشویی یا رابطه، افسردگی، احساس گناه، نگرانی در مورد تصویر بدنی و اثرات آسیب های جنسی گذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *