هزینه درمان با نوروفیدبک

هزینه درمان با نوروفیدبک

هزینه درمان با نوروفیدبک به عوامل بسیاری بستگی دارد که شامل تعداد جلسات و بیماری فرد بستگی دارد. مغز انسان، مرکز تمامی اعمال، احساسات و واکنش‌ها است و در حالی که بسیاری از افراد دارای عملکرد طبیعی در مغز خود هستند، بسیاری نیز وجود دارند که دچار عدم تعادل در فعالیت‌های مغز می‌باشند و این موضوع باعث بروز مشکلات مختلفی برای آن‌ها می‌شود. جلسه درمان با نوروفیدبک معمولا حدود 50 دقیقه است و تاثیری که بر روی فرد می‌گذارد طولانی مدت و قطعی است. هزینه درمان با نوروفیدبک که روشی مدرن و به روز درمانی است، در مراکز و شهر‌های مختلف متفاوت است.

نحوه انجام نوروفیدبک

 

متوجه شدیم که نوروفیدبک، با شناسایی امواج مغز و بازخوردهای عصبی آن انجام می‌شود و هدف آن نیز درمان بیماری‌ها و اختلالات روانی بدون مصرف دارو و از طریق آموزش مغز فرد است؛ اما سوال مهمی که ذهن مراجعین را درگیر می‌کند این است که نحوه انجام نوروفیدبک چگونه است و داری په چه مراحلی می‌باشد؟

قبل از شروع جلسات نوروفیدبک، درمانگر یا نوروتراپیست شرح حال بیمار را بررسی می‌کند و در طی جلسات نوروفیدبک، بیمار در مکانی آرام و بدون سر و صدا بر روی صندلی راحتی می‌نشیند و پس از اتصال دو عدد الکترود به گوش‌های سمت راست و چپ و یک الکترود به سر بیمار در جای مناسب، با توجه به نوع بیماری، از بیمار خواسته می‌شود که کاملا آرام باشد و به صفحه مانیتوری که در مقابلش قرار دارد توجه کند. نوروفیدبک روشی است که بر پایه نمایش اطلاعات مغزی فرد به خود او انجام می‌شود و باعث می‌شود کنترل فرد بر روی واکنش‌ها و وضعیت عاطفی‌اش بیشتر شود. نوروفیدبک در درمان انواع بیماری‌های روانی به‌ویژه افسردگی، ADHD، اختلال استرس و اضطراب، انواع فوبیا و وسواس نقش دارد.

نوروتراپیست با رصد امواج مغزی و فعالیت‌های آن، آنچه که مغز انجام می‌دهد با آنچه که فرد می‌خواهد انجام دهد را مقایسه می‌کند. زمانی که مغز پیشرفت می‌کند و به وضعیت مورد نظر نزدیک‌تر می‌شود توسط یک بازخورد یا فیدبک مثبت پاداش داده می‌شود. این بازخورد مثبت به صورت یک موسیقی، بازی یا فیلم خواهد بود. در همین راستا، هرچه که فعالیت مغز به وضعیت مطلوب نزدیک‌تر شود با پاداش‌های بیشتری رو به رو می‌شود و هرچه که از وضعیت مطلوب دورتر شود، فیلم و موسیقی کمتری را دریافت می‌کند. مغز نیز مانند عضلات بدن با انجام این تمرینات، تقویت می‌شود. نوروفیدبک نیز مانند هر روش تمرینی و آموزشی دیگری، به تعداد جلسات مداوم و گذر زمان نیاز دارد و سوال بسیاری از مراجعین در مورد هزینه درمان با نوروفیدبک است که به بررسی آن می‌پردازیم.

مزایای درمان با نوروفیدبک 

مزایای درمان با نوروفیدبک می‌تواند شامل افزایش تمرکز، کاهش استرس و … باشد؛ که باعث بهبود عملکرد مغز، عملکرد شناختی و رفاه ذهنی افراد می‌شوند. در حالی که تحقیقات در مورد درمان نوروفیدبک در حال انجام است و پاسخ‌های فردی ممکن است متفاوت باشد. در ادامه مزایای رایج درمان با نوروفیدبک را بررسی خواهیم کرد. باید به این نکته توجه کرد که اثر بخشی نوروفیدبک در هر فرد متفاوت است و می‌تواند به وضعیت فرد و شرایط درمان بستگی داشته باشد.

افزایش تمرکز و توجه: درمان نوروفیدبک می‌تواند به افراد کمک کند توانایی خود را برای تمرکز، حفظ توجه و نادیده گرفتن حواس پرتی افزایش دهند. نروفیدبک با آموزش مغز برای تولید الگوهای امواج مغزی خاص مرتبط با تمرکز می‌تواند کنترل توجه را بهبود بخشد.

کاهش استرس و اضطراب: درمان نوروفیدبک می‌تواند با آموزش افراد برای دستیابی به الگوهای امواج مغزی آرام‌تر، کاهش استرس و تنظیم هیجانی را تقویت کند. این می‌تواند برای مدیریت اضطراب، کاهش سطح استرس و بهبود رفاه کلی عاطفی مفید باشد.

افزایش عملکرد شناختی: نوروفیدبک درمانی ممکن است به بهبود عملکرد شناختی از جمله بهبود حافظه، حل مسئله و مهارت‌های تصمیم گیری کمک کند. با بهینه سازی الگوهای امواج مغزی مرتبط با فرآیندهای شناختی، افراد ممکن است وضوح و عملکرد ذهنی افزایش یافته ای را تجربه کنند.

بهبود کیفیت خواب: نشان داده شده است که درمان نوروفیدبک به افراد در بهبود کیفیت خواب و رفع اختلالات خواب مانند بی‌خوابی کمک می‌کند.

تنظیم خلق و خو: نوروفیدبک درمانی می‌تواند به افراد کمک کند تا با آموزش مغز برای تولید الگوهای امواج مغزی متعادل‌تر، خلق و خوی و پاسخ‌های عاطفی خود را تنظیم کنند. این ممکن است برای مدیریت علائم افسردگی، اضطراب، PTSD و سایر اختلالات مربوط به خلق و خو مفید باشد.

کنترل و کاهش درد: درمان با نوروفیدبک می‌تواند به افرادی که دچار دردهای مزمن هستند کمک کند؛ تا درد خود را کاهش دهند.  تکنیک‌های نوروفیدبک را می‌توان برای ارتقای تسکین درد و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به شرایط درد مزمن استفاده کرد.

افزایش عملکرد: نوروفیدبک همیشه برای درمان استفاده نمی‌شود؛ ورزشکاران، نوازندگان و دیگر متخصصان از نوروفیدبک برای بهبود عملکرد خود و بهینه سازی مغز استفاده می‌کنند.

رشد و توسعه شخصی: نوروفیدبک درمانی می‌تواند با کمک به افراد برای تنظیم فعالیت مغز و پاسخ به عوامل استرس زا از رشد شخصی، خودآگاهی و انعطاف پذیری عاطفی حمایت کند. این می‌تواند به اعتماد به نفس بیشتر، خودکنترلی و بهزیستی کلی منجر شود.

هزینه درمان با نوروفیدبک

هزینه درمان با نوروفیدبک و عوامل تاثیر گذار بر آن

هزینه هر جلسه نوروفیدبک در مراکز مختلف بین 300 هزار تومان تا یک میلیون متفاوت است، که هزینه هر جلسه نوروفیدبک در مرکز تخصصی روانشناسی و لورتا نوروفیدبک بیات، مجهزترین و بروزترین مرکز نوروفیدبک در شیراز، 360 هزارتومان است. هزینه نوروفیدبک و دیگر خدمات نوروتراپی تحت پوشش بیمه‌های درمانی از جمله بیمه‌های تکمیلی، بانک‌ها ، نیروهای مسلح، شرکت نفت و گاز و … می‌باشد. هزینه درمان با نوروفیدبک در ایران و جهان می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد؛ که هر کدام بر روی کاهش یا افزایش این هزینه تاثیر گذارند. در ادامه با تمام عواملی که می‌تواند بر روی هزینه درمان با نوروفیدبک تاثیر گذار باشد آشنا خواهیم شد.

 • مکان: مکان مشاوره می‌تواند بر روی هزینه درمان با نوروفیدبک تاثیر گذار باشد. در مناطق و کشورهای پیشرفته‌تر هزینه این روش درمانی بیشتر است.
 • تجهیزات: درمان با نوروفیدبک نیازمند تجهیزات مخصوص خود است؛ که با توجه به کیفیت و پیشرفته‌بودن این تجهیزات هزینه آن نیز افزایش می‌یابد.
 • نوع اختلال: نوع اختلال روانی و شدت آن می‌تواند باعث تغییر هزینه درمان شود. برخی اختلالات روانی مانند اختلال بیش‌فعالی و نقص توجه به دلیل اینکه به جلسات بیشتری برای درمان نیازمند است هزینه آن نیز افزایش می‌یابد.
 • تعداد جلسات: تعداد جلسات مورد نیاز درمان با نوروفیدبک در هر فرد با توجه به نوع اختلال و شدت آن متفاوت است؛ به‌صورت میانگین هر فرد به 30 تا 40 جلسه درمان با نوروفیدبک نیازمند است.
 • تخصص ارائه دهندگان خدمات: هر چه تخصص فرد در انجام این روش درمانی بیشتر باشد؛ کیفیت و اثربخش بودن آن نیز بیشتر است؛ به همین دلیل هزینه درمان با نوروفیدبک افزایش می‌یابد.
 • بیمه: یکی دیگر از عواملی که بر روی هزینه درمان با نوروفیدبک تاثیر گذار است بیمه است. برخی از بیمه‌های موجود در ایران هزینه‌های مربوط با نوروفیدبک را تحت پوشش قرار می‌دهند. برای اطلاع از این موضوع می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را از بیمه خود دریافت کنید.
 • دارو درمانی: برای درمان برخی از اختلالات علاوه‌بر نوروفیدبک نیاز به دارو درمانی نیز است؛ که هزینه آن جداگانه محاسبه می‌شود.
 • جلسات مشاوره: در برخی اختلالات نیز نیاز به جلسات مشاوره و روان درمانی وجود دارد؛ که هزینه این مورد نیز مانند دارو درمانی جداگانه محاسبه می‌شود.

هزینه درمان با نوروفیدبک

هزینه انواع نوروتراپی در بهترین مرکز نوروفیدبک شیراز

نوروتراپی به عنوان یک روش درمانی روانشناسی، در درمان بیماری‌ها و اختلالات روانی بسیاری کاربرد دارد. نوروتراپی شامل دو روش نوروفیدبک و تحریک الکتریکی مغز می‌باشد که باید توسط متخصصان نوروتراپی انجام شود. لازم به ذکر است که درمان با نوروفیدبک حتما باید توسط متخصص نوروتراپیست و یا همان درمانگر انجام شود. در مرکز تخصصی روانشناسی و لورتانوروفیدبک بیات به عنوان بروزترین و مجهزترین مرکز نوروفیدبک در شیراز، با بیش از 13 سال سابقه، کادر درمانی متخصصی در حال ارائه بهترین و باکیفت ترین خدمات نوروتراپی با هزینه بسیار مناسب هستند.

 • قیمت کاپیتان لاگ 360 هزار تومان
 • قیمت واقعیت مجازی(VR) 360 هزار تومان
 • قیمت روان درمانی 360 هزار تومان
 • قیمت یک جلسه نوروفیدبک 360 هزار تومان
 • قیمت یک جلسه بیوفیدبک 360 هزار تومان
 • قیمت لورتا نوروفیدبک 560 هزار تومان
 • قیمت نقشه رنگی مغز 1100 هزار تومان
 • قیمت تحریک الکتریکی مغز 360 هزار تومان
 • قیمت تست بیش فعالی و نقص توجه 400 هزار تومان

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان نوروفیدبک

تعداد جلسات درمان با نوروفیدبک در افراد مختلف، متفاوت است و به میزان همکاری فرد، نوع بیماری و شدت بیماری(که با انجام تست نقشه رنگی مغز قابل بررسی است)، بستگی دارد. به صورت کلی تعداد جلسات درمانی با نورفیدبک از 25 جلسه الی 70 جلسه متغییر می‌باشد. مدت زمان هر جلسه نوروفیدبک بین 35 الی 45 دقیقه با توجه به شرایط مختلف افراد، متغییر است. فاصله بین جلسات نوروفیدبک تراپی نیز تا حد امکان باید کوتاه باشد تا تاثیری بیشتری داشته باشد. حداقل دو جلسه در هفته درمان با نوروفیدبک می‌توانید بهترین تاثیر را داشته باشد.

نوروتراپیست با توجه به نقشه مغزی فرد بهترین برنامه درمانی را ارائه می‌دهد و تعداد جلسات مورد نیاز، فاصله بین آن‌ها و زمان هر کدام را تعیین می‌کند. باید در نظر داشت برای قطع جلسات درمانی نوروفیدبک باید به صورت تدریجی فاصله جلسات را کم کرد و به محض از بین رفتن علائم‌های بیماری درمان را قطع نکنیم؛ زیرا ممکن است پس از مدتی دوباره بیماری عود کند، زیرا درمان با نوروفیدبک نوعی یادگیری کاملا واضح است که هر چه تکرار و تمرین بیشتر باشد یادگیری نیز بهتر و پایدارتر خواهد بود.

سن مناسب برای انجام درمان با نوروفیدبک

استفاده از نوروفیدبک هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مناسب و بی عارضه می‌باشد؛ اما بهترین شرایط سنی برای انجام درمان با نوروفیدبک در کودکان از سنین بالاتر از 5، 6 سال است. همچنین این شرایط سنی برای درمان اختلالات بیش فعالی و ADHD در کودکان بسیار مناسب است. این روش نوین درمانی، در مراکز تخصصی درمان نوروفیدبک و لورتا نورفیدبک توسط نوروتراپیست‌ها انجام می‌شود و هزینه برای سنین مختلف تفاوتی ندارد و یکسان است.

بیماری‌های قابل درمان با نوروفیدبک

بیماری‌های قابل درمان با نوروفیدبک

روش درمان با نوروفیدبک یک روش مدرن و بروز روانشناسی است که برای درمان انواع اختلالات روانی شامل استرس و اضطراب، وسواس، بیش فعالی، افسردگی، اعتیاد، پانیک و اختلالات خواب و… استفاده می‌شود. تاثیر درمانی نوروفیدبک در بهبود این بیماری‌ها و اختلالات روانی بسیار زیاد و قابل توجه بوده است؛ اما برای درمان انواع اختلالات روانی با نوروفیدبک تشخیص پزشک لازم و ضروری است. در ادامه لیستی از بیماری ‌های قابل درمان با نوروفیدبک را مشاهده می‌کنید.

نتیجه‌گیری

در صورتی که قصد استفاده از روش درمان با نوروفیدبک را دارید، می‌توانید به مرکز درمان با نوروفیدبک مراجعه نمائید و جهت تعیین وقت نزد بهترین متخصصان در این زمینه، اقدام نمائید. هزینه درمان با نوروفیدبک و انواع نوروتراپی در مرکز تخصصی لورتانوروفیدبک بیات نسبت به سایر مراکز مناسب تر است. مرکز روانشناسی بیات به‌صورت اختصاصی بر روی درمان انواع اختلالات روانی با نوروفیدبک تخصص دارد و عملکرد و درصد درمان اختلالات روانی در این مرکز قابل توجه است. تجربیات و نظرات در مورد نوروفیدبک را با ما در همین صفحه به اشتراک بگذارید.

سئوالات متداول

1_ نوروفیدبک در درمان کدام اختلالات روانی نقش دارد؟

نوروفیدبک در درمان انواع بیماری‌های روانی به‌ویژه افسردگی، ADHD، اختلال استرس و اضطراب، انواع فوبیا و وسواس نقش دارد.

2_ هزینه درمان با نوروفیدبک در شیراز چقدر است؟

هزینه هر جلسه نوروفیدبک در مراکز مختلف بین 300 هزار تومان تا یک میلیون متفاوت است، که هزینه هر جلسه نوروفیدبک در مرکز تخصصی روانشناسی و لورتا نوروفیدبک بیات، مجهزترین و بروزترین مرکز نوروفیدبک در شیراز، 360 هزارتومان است.

3- هزینه هر جلسه از انواع نوروتراپی در شیراز چگونه است؟

هزینه هر جلسه از انواع نوروتراپی در شیراز در مرکز تخصصی لورتا نوروفیدبک بیات مطابق با جدول زیر می‌باشد.

4_ عوامل تاثیر گذار بر روی درمان با نوروفیدبک چیست؟

مکان، تجهیزات، نوع اختلال و شدت آن، تعداد جلسات، تخصص ارائه دهندگان خدمات، بیمه، دارو درمانی و جلسات مشاوره می‌تواند بر روی هزینه درمان با نوروفیدبک تاثیر گذار باشد.

5_ تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با نوروفیدبک چقدر است؟

به صورت کلی تعداد جلسات درمانی با نورفیدبک از 25 جلسه الی 70 جلسه متغییر می‌باشد و به نوع و شدت اختلال هر فرد بستگی دارد. مدت زمان هر جلسه نوروفیدبک بین 35 الی 45 دقیقه با توجه به شرایط مختلف افراد، متغییر است.