خواسته زنان از شریک عاطفی شان چیست؟

مرکز مشاوره بیات

ترجمه : حسین بیات روانشناس بالینی

زنان به مردانی که تمام وقت خود را صرف اثبات و نمایش مردانگی، قدرت و جذابیت‌ شان می‌کنند نیازی ندارند، بلکه جذب مردانی می‌ شوند که آن ها را همان‌ طور که هستند می‌ پذیرند، رفتاری منصفانه دارند و به برابری زن و مرد در رابطه معتقدند. و صد البته،خوب می‌ دانند که چطور شعله عشق را زنده نگه دارند.

ویژگی‌ هایی که زنان بیشتر به آن ها گرایش دارند و از مردان زندگیشان می‌ خواهند به سه گروه کلی تقسیم می‌ شوند:

  • پایبندی به اخلاق (از تمام مردان می‌ خواهند).
  • حساسیت‌ و دقت در رابطه (از دوستان مذکر و شریک عاطفی خود می‌خواهند).
  • صمیمت ارضا کننده (از شریک عاطفی خود می‌خواهند).

زمانی که یکی از طرفین رابطه از احترام کافی برخوردار نباشد یا تحت سلطهٔ طرف دیگر باشد، دیر یا زود رابطه از هم می‌ پاشد. در رابطه عاطفی، حتی زمانی که از شریک عاطفی خود عصبانی یا ناامید هستید، نباید حرمت‌ ها را از بین ببرید. از جمله ویژگی‌ های مهمی که زنان در حوزه اخلاق از مردان انتظار دارند، باید به موارد زیر اشاره کرد :

ارتباط شفاف :

شفافیت دائمی در رابطه از ضروریات یک رابطه موفق است. زمانی که ابعاد رابطه مشخص باشد و در آن شفافیت دیده شود، امکان توسعه و پیشرفت هم وجود خواهد داشت.

صداقت :

صداقت از ویژگی‌ های مهم هر رابطه است که در صورت فقدان، امکان شکل‌گیری رابطه‌ای موفق، صفر خواهد بود. هرگز در رابطهٔ عاطفی خود به‌ گونه‌ ای رفتار نکنید که طرف مقابلتان به شما شک کند.

اعتماد کردن و قابل‌اعتماد بودن :

وجود این دو خصیصه در هر دو طرف رابطه باعث می‌ شود تا ارتباطی عمیق‌ تر شکل بگیرد.

نگاه مرد و زن به موضوعات مختلفی مثل حقوق و جایگاه زنان می‌ تواند زاییده تجربه‌ ها و محیط اطرافشان باشد. ممکن است نگاه اشتباه جامعه به زنان، تبعیض، برخورد ناعادلانه یا کلیشه‌ های جنسیتی باعث شوند که افراد رفتار درستی از خود ارائه نکنند.

کلیشه‌ های جنسیتی، مضرات زیادی دارند و کنار گذاشتن آن ها از سوی طرفین رابطه عاطفی یا کاری به نفع همه خواهد بود. زنان را وادار نکنید که خودشان را اثبات کنند. زن و مرد باید به‌ شکلی مساوی و در کنار هم زندگی و کار کنند. ضمن اینکه امتیازات دریافتی شان هم باید برابر باشد.

زنان به مردانی نیاز دارند که در کنارشان بایستند و از موفقیت آن ها همان‌ قدر لذت ببرند که از موفقیت خود می‌ برند. در این صورت، زنان هم می‌ توانند به‌ اندازه مردان از زندگیشان لذت و بهره ببرند. مردان باید برای درک قدرت همسرشان وقت بگذارند و برای تمام خوبی‌ هایی که این زن به زندگیشان آورده است، به او احترام بگذارند. باید بدانید که مردان و زنان از رابطه عاطفی، چیزهای مشترکی می‌ خواهند. فقط شکل دریافت این خواسته‌ ها متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *